10 programovacích jazyků, které budou v roce 2019 poptávany

Javascript

Pokud mluvíme o popularitě, pak JavaScript najdete v každém seznamu „Top Best Programming Languages“. Navzdory tomu, že někteří programátoři nemají k tomuto jazyku zvláštní citlivost, bylo by pošetilé popírat jeho účinnost a možnosti, které dává vývojářům.

Dnes mnoho studentů volí JavaScript jako průvodce světem technologie. A dělají to správně, protože člověk, který zná JavaScript, pravděpodobně nezůstane nečinný. Popularita a praktičnost tohoto jazyka mu umožňuje obsadit jedno z předních míst v seznamu jazyků potřebných k učení.

Nicméně, to je také stojí za zvážení, že JavaScript je jedním z nejpopulárnějších programovacích jazyků. To znamená, že na to existuje dostatečná poptávka, stejně jako obrovské množství nabídek. Proto, pokud studujete nebo se chcete naučit tento jazyk, zkuste jej co nejvíce pochopit a stát se vynikajícím odborníkem.

Python
V některých seznamech se Python objevuje na pátém místě, v ostatních je uveden na 2. místě. Ve většině případů se srovnávají a někdy se srovnávají s SQL, což je také poměrně široce používané.
Podle našeho názoru si sotva můžete získat práci, znát pouze SQL a nic jiného. Pokud však znáte Python, pak je to dost dobrý důvod, proč jste se do práce dostali. Python je proto stále výhodnější než SQL.

C #
Programovací jazyky

Vytvoření podobného seznamu je nemožné ignorovat C #. Tento jazyk se používá k vytvoření libovolné platformy. Pokud chcete, můžete vytvářet aplikace pro Android nebo iOS pouze pomocí C #.

Pokud vám to nestačí, můžete také použít C # pro vývoj aplikací Linux a Mac. Ve skutečnosti s tímto jazykem můžete pracovat na téměř jakékoli platformě.

C # je samozřejmě jazyk, který lze použít pro různé účely. Pokud vám záleží na tom, jak je to konkurenceschopné, pak vás můžeme ujistit, že se používá všude. Je také třeba vzít v úvahu, že tento jazyk je poměrně snadné se naučit.

Jediné, co je bezpochyby stojí za zvážení před studiem, je jeho rostoucí složitost. Jako každý jiný jazyk, C # se vyvíjí. Získává stále více specifických funkcí a schopností.

Taková vylepšení samozřejmě nemohou jen potěšit programátory, kteří s tímto jazykem pracují dostatečně dlouho. Tato skutečnost však může vyděsit nováčky, kteří se bojí svého rozsáhlého systému.

Java
Programovací jazyky

Pokud by tento seznam měl programovací jazyky v pořadí podle priority, pak by Java nebyla v seznamu mnohem nižší než C #. Ve skutečnosti jsme přesvědčeni, že Java má dostatek zajímavých funkcí pro soutěžení s jakýmkoli jiným jazykem.

Jediný důvod, proč jsme doporučili zvolit C #, ne Javu, je obrovské množství technických detailů v této oblasti – a to určitě není to, co by nováček chtěl pochopit.

Rád bych ještě jednou objasnil: Java a C # mají velmi podobné schopnosti. Java může být také použita pro jakoukoliv platformu. Je vhodný pro vývoj aplikací pro Android a iOS, stejně jako pro operační systémy Linux a Mac.

Jediný opravdu důležitý rozdíl bude v úrovni technických znalostí osoby, která se rozhodne naučit jeden z těchto jazyků. Java je vynikající volbou pro ty, kteří se dobře orientují na technické stránce problému.

Php
Programovací jazyky

Dobře víme, že tento jazyk lze jen těžko nazvat tak pohodlným a funkčním – o to více, že rozhodně nepatří mezi oblíbené programátory. Opravdu, můžete říci spoustu špatných věcí o PHP, ale je tu jen jedna mimořádně důležitá skutečnost, která zablokuje všechny negativní komentáře týkající se tohoto jazyka. Vychází z toho, že jsme do tohoto výběru zahrnuli PHP.

A pokud jste dobře obeznámeni s programátorem PHP, nebo pracujete s tímto jazykem sami, pak pravděpodobně znáte tento důvod. Je to velmi jednoduché: blogovací platforma WordPress pokrývá obrovské množství stránek na internetu. A WordPress pracuje pro – ano, to je pravda! – v PHP.

Pokud vás tato skutečnost nepřesvědčila o důležitosti tohoto jazyka, připomeňme si, že největší a nejznámější stránky začaly pracovat v PHP. Které? Zdá se, že stačí zmínit Facebook a Twitter.

Jdi
Programovací jazyky

K dnešnímu dni, Go je jazyk, který výrazně prošel v jeho popularitě. Podle průzkumů často spadá do seznamu nejméně používaných programovacích jazyků.

Podle stejných průzkumů veřejného mínění však mnoho lidí uvádí, že se k němu v nejbližší době vrátí. A přestože Go lze jen těžko připsat těm jazykům, které se snadno učí, nejdůležitější je skutečnost, že se jedná o opravdu dobrý a funkční jazyk.

A jeho kvalita spolu s jeho obrovským potenciálem umožňuje, aby se stal hodným uchazečem o studium v ​​roce 2019. A ti šťastlivci, kteří se po správném posouzení situace naučí tento jazyk a stanou se jeho odborníky, budou mít velkou poptávku po svých službách, když rostoucí počet společností začne zavádět Go jako jeden z hlavních programovacích jazyků.

Swift
Programovací jazyky

Tam je velmi zřejmý důvod zvolit Swift jako další jazyk se učit. A tento důvod je iPhone. Platforma iOS se neustále vyvíjí a rozšiřuje.

Kromě toho existuje obrovský trh, zaostřený jen pro to, a obrovské fondy se točí na tomto trhu, protože dostatečný počet společností potřebuje iOS aplikace.

A pokud budete studovat Swift, pak budete mezi šťastnými, kterým budou tyto společnosti schopny pomoci a kteří jim budou moci pomoci s jejich otázkami.

Jaký je tedy smysl investovat do Objective-C? Swift je skvělý jazyk, jehož studium otevírá obrovské množství nových funkcí.

Rusty
Programovací jazyky

Tento jazyk není tak populární jako ostatní v tomto seznamu. Proč je tedy tento jazyk stále jedním z mnoha známějších a použitých bratří?

Důvod je velmi jednoduchý: vývojáři milují Rusta. Ačkoli tento jazyk má malý trh a velmi malý počet společností jej používá, nicméně, pokud vývojáři označují tento jazyk a vybírají si ho mezi mnoha jinými, méně známými a populárními, není to dostatečný důvod se na to podívat podrobněji?

Navzdory dostatečnému počtu technických vlastností je Rust ve své práci velmi příjemným jazykem. A pokud přemýšlíte o učení a přechodu na nový programovací jazyk, bude Rust skvělou volbou.

Kotlin
Programovací jazyky

Kotlin je slibným nováčkem pro Android, proto vám doporučujeme, abyste se na něj podívali blíže.

Mnoho odborníků v oblasti programování věří, že většina vývoje v Androidu bude přeložena do tohoto jazyka – stejně jako vývoj z Objective-C byl přeložen do Swift. Pokud tedy uvažujete o učení nového programovacího jazyka, pak je Kotlin mimořádně nadějnou možností. Ve skutečnosti je mnohem snazší použití než například Java.

Navíc je to tento jazyk, který má oficiální podporu týmu Android pro vývoj aplikací pro Android. Bude proto mnohem snazší je studovat, než se zdá.

C a C ++
Programovací jazyky

Mnozí řeknou, že začít se učit programování z C a C ++ není dobrý nápad a že by se nováčky měli stále obracet na Javu nebo C #. A to až po zvládnutí dostatečných dovedností při práci s těmito jazyky se můžete pokusit přejít k učení C a C ++.

Připomeňme si však, že před několika lety mnozí veřejně uvedli, že C a C ++ brzy zmizí. Nicméně, na křižovatce 2018 a 2019, tyto jazyky nejen nadále existují, ale také slibují návrat v triumfu. Mluvíme o hrách v oblasti virtuální reality – pokud jde o tuto oblast, žádný jiný jazyk nelze porovnávat s C a C ++.

Proto, pokud se chcete připojit k tvorbě her virtuální reality, pak C a C ++ vám poskytnou vynikající příležitost prokázat se.