10 tipů jak zlepšit kondici své pleti

Po vlasech dalším důležitým atributem vaší krásy je zdravá, pěkná čistá pleť. Mnohé ženy věnují pozornost oblečení, líčení, doplňkem, vlasům, ale na pleť jaksi zapomínají. Pleť je Popelkou na kterou si mnohé vzpomenou jen pokud se sama ozve a projeví právě tehdy, když to nejméně potřebujete.

Myslím si, že dekorativní kosmetika by měla ženu zkrášlit a ne jen maskovat nedostatky způsobené nesprávnou nebo nedostatečnou péčí.

Pleť by měla i bez make-upu vypadat zdravě a pěstěně i ve vyšším věku. Nějaká ta drobná vrásky vám na kráse neubere, pokud celkově pleť působí pěstovaným dojmem. Tak jako vaše vlasy, i pleť má paměť a uchovává si informaci o všech prohřešku ale i o její hýčkáni.

Krásná pleť je pleť hladká, barevně vyvážená, jemná a dobře vyživována bez viditelných pigmentací, hlubokých vrásek, šupinek a rozšířených, či dokonce znečištěných pórů. Tedy krásná pleť je predovšekým zdravá pleť, hladká, jasná, s jemnými a čistými póry a barevně jednotná.

Mnoho žen neví, jaký mají typ pleti nebo je jejich odhad nesprávný. Důležitý je výběr přípravků podle potřeb vaší pleti!

Pokud každý den vynaložíte minimum péče a času pravidelně každé ráno a každý večer, uvidíte, že po krátkém čase spatříte zlepšení i bez toho, abyste museli příliš hluboko sáhnout do svých financí. Samozřejmě domácí péči je třeba alespoň občas podpořit profesionálním ošetřením v salonu, estetické Sothys najdete na celém Slovensku.

Začněte určením typu své pleti! Nejlépe vám poradí kosmetička, estetické, dermatoložka. Základní typy jsou: pleť se zvýšenou mazotvorbou – mastná pleť, normální pleť, suchá pleť, citlivá pleť. Většina žen má smíšený typ pleti a tím i různorodé potřeby na její ošetřování. Cívky, pigmentace, rozšířené póry a pod. vyžadují speciální péči.
Pořiďte si ty nejlepší přípravky, které si můžete dovolit a hlavně na váš typ pleti. To je důležitější než značka kterou si vyberete. Značku nejprve vyzkoušejte, protože podráždit vás může stejně levná jako drahá kosmetika. Jednoduše obsahuje složku, kterou vy nesnášíte.
Mytí mýdlem každý den většině typů pokožek na tváři neprospěje, příliš ji odmastí. Pokud si myslíte, že dětské mýdlo je to pravé jste na omylu. Dětská pleť má zcela jinou strukturu a potřeby jako ta vaše. Pokožku obličeje stačí opláchnout vlažnou vodou. Skvělé jsou minerální ve spreji na osvěžení.
K čištění pleti použijte podle typu pokožky čistící mléko a následně tonizační vodu. Mnoho žen používá jen jedno z nich! Na mastnou pleť můžete používat i čistící pěny, které se myjí vodou. Na cesty vám dobře poslouží i čisticí ubrousky na odlíčení.
Pravidelné čištění, tonizace, hydratace a výživa se odrážet na zlepšeném stavu vaší pleti již po krátkém čase!
Péče o zdraví pleti je prvním krokem k vaší kráse! Prioritním funkcí líčidel je barevné zvýraznění vašich rysů, vaší krásy, ne zakrývání nedostatečné či nevhodné péče o pleť! Moderní a kvalitní make-upy pleti neškodí, naopak chrání ji.
Krása vaší pleti, vlasů a nehtů vychází zevnitř – tedy ze skladby vaší stravy, odráží i váš psychický stav, vaši pohodu. Na vlasy, nehty si můžete pomoci například přípravkem Křemík + H z lékárny, doplnit látky, které nemáte dostatečně obsažené ve stravě.
Každý typ pleti potřebuje hydrataci, tedy zvlhčování. Suchá, mastná, normální i citlivá.
Hydratační krém si pořiďte pro váš typ pleti. Před líčením se vždy nakrémujte hydratačním krémem – zvlhčovačem. Hydrataci potřebujete po celý rok, nejen na jaře.
Pleť stárne významněji zhruba od 25 let, používejte přípravky na její výživu, či speciální potřeby podle typu a věku. Přípravky je dobré občas změnit, prostřídat. Nezatěžujte normální a mastnou pleť mastným krémem – pokud jej nepotřebuje, zbytečně ji zatíží. Nevhodný výběr může způsobovat komedomy, ucpávání pórů, zvýšený maz na pleti. Je třeba vybrat výživný krém pro VÁŠ typ pleti, tedy pro suchou, normální, smíšenou, problematickou nebo mastnou. Takto selektované péče má například značka Sothys, exkluzivní profesionální kosmetická značka.
Kolem očí je pleť mimořádně citlivá a vyžaduje speciální krémy a velmi šetrný způsob nanášení vklepáváním. Mnoho žen na svou pokožku nadmíru tlačí, nebo ji natahuje. Odličujte se tak, že vatový tampónek složíte napůl a dáte těsně pod oko. Na něj pak postierate barvy z vašeho oka, spirálu z řas namísto putování barvy po jemné pokožce pod okem a natahování jemné pleti. Pleť má paměť – odvděčí se vám za vaši péči!