Bývalý poradce Angely Merkelové bude radit slovenským vývojářům univerzálního procesoru

Slovenské startupové společnosti Tachyum, která se zabývá vývojem univerzálního procesoru, bude radit Kurt Lauk, bývalý poradce Angely Merkelové. Firma oznámila, že se Kurt Lauk stal novým členem jejího poradního výboru.

Kurt Lauk působil jako předseda německé Hospodářské rady a poradce Angely Merkelové. Byl také členem správní rady například ve společnostech Daimler Chrysler a Audi a také poslancem Evropského parlamentu. Asijská globální investiční banka Nomura ho v červenci 2018 jmenovala předsedou poradního výboru pro Německo a Rakousko.

Společnost Tachyum se zaměřuje na vývoj inteligentních produktů pro zpracování informací. V současnosti vyvíjí vlajkový produkt s krycím názvem Prodigy – jde o první univerzální procesor na světě. Prodigy je dosud nejmenší a nejrychlejší 64-jádrový procesor určený pro všeobecné použití, přičemž spotřebuje jen desetinu energie a jeho cena je třikrát nižší. Procesor nabídne špičkový výkon pro datová centra, umělou inteligenci a supervýkonné počítače. Společnost Tachyum plánuje v příštím roce vyrobit sérii 7-nm procesorů, masová produkce začne v roce 2021.