Lékařský záchranný vrtulník létá nad ostrovem Jeju, který je součástí světového přírodního dědictví

Chungnam Doctor Helicopter (Foto=poskytlo Korejské Ministerstvo zdravotnictví a sociálních věcí)
Chungnam Doctor Helicopter (Foto=poskytlo Korejské Ministerstvo zdravotnictví a sociálních věcí)

Korejské ministerstvo zdravotnictví a sociální péče oznámilo, že zvláštní samosprávná provincie Čedžu byla vybrána pro nasazení nouzového zdravotnického vrtulníku („Lékařský záchranný vrtulník“).

Lékařský záchranný vrtulník je vrtulník určený pro rychlou leteckou přepravu nebo ošetření první pomoci ve venkovských oblastech se zranitelností zdravotnické záchranné služby, jako jsou ostrovy nebo horské oblasti na základě zákona o zdravotnické záchranné službě.

Na rozdíl od vrtulníků pro přepravu pacientů provozovaných hasičským sborem a korejskou pobřežní stráží je Lékařský záchranný vrtulník nasazen ve zdravotnickém zařízení s pohotovostním lékařským střediskem a s pohotovostním zdravotnickým personálem, jako jsou specialisté na urgentní medicínu na palubě, aby ošetřili pacienty na místě nehody. nehoda nebo katastrofa nebo během přepravy, což jsou faktory, které mohou významně zlepšit přežití a výsledek pacienta.

Lékařský záchranný vrtulník byl poprvé nasazen v Incheonu a Jeonnamu v roce 2022 a v provozu je sedm vozidel včetně Gangwon / Gyeongbuk (2013), Chungnam / Jeonbuk (2016) a Gyeonggi (2018).

Jeju, domov pro 690 000 obyvatel a také hlavní turistická destinace (15,23 milionů domácích a mezinárodních turistů ročně od roku 2019) a hostitel různých mezinárodních akcí, povýšil na nasazení doktora Lékařského záchranného vrtulníku hoře Halla umístěné ve středu ostrova. kvůli tomu, že pozemní přeprava pacientů v nouzi trvá dlouho a dochází k častým námořním nehodám během vrcholné rybářské sezóny.

Podle ústředí požární bezpečnosti zvláštní samosprávné provincie Čedžu převezlo 119 záchranářů záchranářů 1695 případů z pěti hlavních ostrovů na Čedžu v letech 2017 až 2020.

S rozhodnutím nasadit Lékařský záchranný vrtulník posílí zvláštní samosprávná provincie Jeju svůj poradní orgán s organizacemi v oblasti provozujícími vrtulníky, jako je námořnictvo, hasičská agentura a agentura námořní policie. Jeju se zaměří na své politické kapacity k posílení bezpečnosti a zdravotní péče obyvatel.

Jung Sung-hoon, ředitel divize urgentní zdravotní péče na ministerstvu zdravotnictví a sociální péče, řekl: „Jeju se přihlásil do tohoto projektu a byl vybrán po třech kolech hodnocení komisí složenou z externích odborníků na leteckou medicínu, letecký provoz a další. zdravotnická zařízení s nasazením vrtulníků.“ Dodal: „Očekává se, že nasazení doktora Heliho pomůže zlepšit kvalitu pohotovostních lékařských služeb pro obyvatele Čedžu,“ a požádal o spolupráci provincii Jeju a nemocnici Jeju Halla při přípravě operace.

Lékařský záchranný vrtulník bude provozován formou mokrého pronájmu, ve kterém má provoz a údržbu na starosti provozovatel vrtulníku. Očekává se, že 8. Lékařský záchranný vrtulník zahájí provoz v druhé polovině letošního roku v Jeju, poté, co bude dokončen proces výběru provozovatele vrtulníku, zajištění vrtulníků a schválení příslušnými úřady.