Historie chemtrails na starých fotkách

Tento text vznikl jako snaha zmapovat, kdy se začaly poprvé v Evropě a nad územím ČR / SR objevovat první chemtrails.

Jeden z oblíbených argumentů proti chemtrails je, že jsou to klasické kondenzační stopy za letadly, složené z krystalků vodního ledu, které za vhodných klimatických podmínek (vysoká vzdušná vlhkost a mráz) je možné pozorovat na obloze. A že tu byly vždy.

Jen je divné, že si nikdo ze své mládí na podobné dlouhatánské čáry na obloze nezmiňuje.

Tak jsem si řekl, že pokud jsou tedy ty dlouhatánské linie za letadly takový běžný jev, měly by se nacházet i na starých fotografiích.

Díky vydatné „spolupráci“ s širokou rodinou jsem byl za poslední léta důkladně zásobený fotkami a vznikl bohatý archiv fotografií ze všech možných dovolených. K tomu ještě pár sérií naskenovaných fotografií z kinofilmů. Postupně jsem prošel asi 35 000 fotek.

Takže jsem se pustil do práce.

Fotky ze starých barevných diapozitivů ze 70.let se ukázaly být nepoužitelné, obloha na nich byla příliš nezřetelná. Těžištěm porovnávání se tak staly naskenované kinofilmové fotografie a digitální fotky po roce 2000. Ukázalo se, že až do roku 2010 nebyly na fotkách žádné dlouhé čáry po letadlech. Kolem roku 2010 se objevilo pár sporadických případů, pak pokračovala znovu normální obloha. Od roku 2014 se začaly chemtrails objevovat na fotkách opravdu masově a v roce 2015 jejich člověk vidí na obloze skoro každý den.

Pokud by někdo chtěl namítnout, že na starých fotkách člověk ty čáry priehliadol. Není to pravda. Rozlišení fotoaparátů bylo dostatečné na to, že jsem na několika fotkách bez problémů rozlišil letadlo s klasickou krátkou kondenzační stopou. Takže letadla na starých fotkách jsou, ale žádné nemá za sebou čáru přes celou oblohu.

V roce 2014 se událo něco, co spustilo plošné práškování celé Evropy. Co se událo ???

Následuje rozpis jednotlivých fotoseriál. Podtržením jsou zvýrazněny různé poznámky, červenou barvou jednoznačné chemtrails linie. Raději nebudu rozepisovat, kolik času jsem nad tím strávil. Kdo chce, může rovnou přeskočit na konec článku ke kapitole shrnutí.

rok 1998

Toto mě velmi překvapilo, protože na fotografiích ze Švýcarska z roku 1998 bylo něco, co trochu připomínalo dlouhé chemtrails čáry za letadly. Bohužel, měl jsem pouze několik málo fotek, mnohé s napůl zamračenou oblohou a nedalo se z nich jednoznačně určit, zda se nejedná o klasické cirrus oblaka.

Rok 2001 a 2002

Německo – zima 2001, léto 2002. Na mnoha fotkách bylo vidět zřetelně oblohu, čistou, bez jediné čáry. Vždy byla nádherně modravá. Většina fotek byla nafocena koncem podzimu a v zimě, kdy by měly být takové čáry nejlépe viditelné. Ale nejsou, není tam za téměř rok focení zachycena v záběru jediná! Fotky z Berlína ukazují nad městem čistou modravou oblohu (pokud odhlédneme od trochy smogu). V blízkosti bylo rušné letiště, viděli jsme množství přistávajících letadel, jedno je dokonce na fotce v záběru. Navíc mám 3 fotky zapadajícího slunce a přestože jsou na fotce výrazné červené mraky, jinak je obloha velmi čistá, bez čar. Také udeří do očí, jak málo oblaků bylo na obloze, ať už se jednalo o zimu nebo léto! Bývala nádherně modravá obloha s občasnými bílými oblaky!

rok 2005

Není to moc zřetelné, ale na fotkách z Kežmarku z léta 2005 je něco, co vypadá jako jedna dlouhotrvající čára po letadle. Obloha je čistá bez jediného obláčku a na četných fotkách dominuje tato jedna čára přes oblohu. Ostatní fotky nafocené později v daný den iv následujících dnech ukazují čistou oblohu.

rok 2006

Léto v chorvatsku. Ani jediná kouřová stopa, krásná modravá obloha, bílé mraky

Praha podzim 2006, jaro 2007 a sporadické z 2008. Ačkoliv je obloha na těch snímcích ne moc zřetelná, na mnoha obrázcích je vidět jednoznačně čistá modravá obloha, bez jediné čáry.

rok 2007

Léto Banská Štiavnica. Málo fotek s oblohou, ale na žádné nevidět kouřové linie. A to přesto, že bylo poměrně dost oblaků a jemný bílý zákal na obloze.

Léto, Východní Slovensko, Spiš. Fotky jsou s nízkým rozlišením a relativně málo záběrů oblohy. Ale přesto žádná kouřová čára. Počasí je přitom výrazně proměnlivé a v rámci dne se vystřídala bílá zakalená obloha, čistě modravá obloha a zataženo s náznakem bouřky. Přesto žádná zřetelně viditelná kouřová stopa na obloze. Na pár záběrech bylo vidět klasické vlásečnicové cirrovité oblaka. Mnoho fotek má téměř kompletně zataženou oblohu. Všechny oblaka jsou jednoznačně bílé.

rok 2008

Červen 2008, Itálie Řím. Žádná čára na obloze, mraky bílé.

Červen 2008, Itálie Řím. Žádná čára na obloze, mraky bílé.

Konec června 2008, Itálie Florencie. Oproti starším fotosériam obloha je více svetlobelasá a modravá barva má více špinavější nádech, než u nejstarších fotkách. Ty je výrazně častější bílý zákal na obloze. Obloha je modravá, bez čar, ale má nádech výrazného zasmogovania. Je také vidět občas výrazný rozptyl světla oblohou, když se člověk dívá směrem ke slunci.

December, Západní Slovensko. Mrazivé počasí, modravá obloha, žádná čára. Na jednom záběru vidět letadlo s kratičkými kondenzační stopou.

rok 2009

Duben, Západní Slovensko. Modravá obloha, žádné čáry. Někdy je vidět jemný bílý zákal oblohy v protisvětle, ale může to být i nekvalitou fotoaparátu. Fotografovány v průběhu 5 dní, každý den fotoséria zahrnující 2 hodiny, za celou tu dobu žádná čára na obloze. Mnohé fotky přitom zachycují rozsáhlé plochy oblohy.

Léto / podzim Maďarsko. Mnoho fotek s jasně modré oblohou. Bez čar. Na jednom snímku je vidět letadlo s velmi krátkou kondenzační linií.

Srpen 2009. Deník iDnes zveřejnil „vysveteľovací“ článek o tom, že chemtrails jsou výmysl hloupých konspirátorů (odkaz). Co je k tomu motivovalo, když na obloze nikde žádné chemtrails ještě nebyly?

Listopad 2009. V české televizi se objevuje velmi zlověstně vyhlížející reklama na O2 zobrazující oblohu plnou čar a pod nimi lidí připomínajících zombií (link)

 

rok 2010

Jaře 2010. Výlet po mikrodedinkách v okolí Prahy. Dokonale čistá obloha. Jen se mi zdá, že se to kryje s dobou výbuchu islandského vulkánu, kdy žádné letadla i tak nesměli létat. Krásný slunečný den.

Jaro 2010. Výlet hrad Okoř o týden později, v roce 2010. Dokonale čistá modrá obloha, bez jediné čáry a fakticky bez jediného oblaku. Je tam záběr na přistávající letadlo, nemá za sebou vůbec žádnou kondenzační čáru! Ke konci výletu je v dálce vidět tenká čára vzdáleného letadla, ale i ta zabírá max. 2/3 šířky záběru.

Jaro 2010. Výlet hrad Zvíkov o 2 týdny později, ukazuje jakoby náznaky čar nad obcí Varvažov. Linie jsou poměrně nevýrazné a téměř průhledné, ale jsou tam. Zdá se, jakoby se linie soustředili výlučně nad touto obcí, všude kolem je čistá modravá obloha. V okolí hradu Zvíkov je dokonale čistá modrá obloha a to přesto, že v jednom záběru je zachyceno letadlo. Videa to ukazují ještě zřetelněji. Krásná modravá obloha, v záběru letadlo s krátkou kondenzační stopou, max. délka 10 úhlových stupňů, rozplynutí za méně než 30 sekund.

(Normálně mi je až líto při pohledu na ty krásné slunečné dny z fotek, které si už člověk pomalu ani nepamatuje z posledních let)

Západní Slovensko, zřejmě volby v červnu 2010. Blankytná obloha, žádné čáry.

Červen 2010. Fotodokumentačný výlet po Praze. Dokonale čistá obloha bez jediného obláčku či kouřové čáry! Odpoledne se vytvořila tenká bílá oblačnost přes oblohu. Značné horka.

Červenec 2010. Bratislava – vysílač Kamzík, letiště. Ani jedna kouřová stopa.

Výlet hrad Karlštejn z horkého dne v létě 2010 bez jediné čáry. Jasně modré obloha.

Výlet ke Koněpruské jeskyni bez jediné čáry na obloze.

Výlet na Říp také bez jediné čáry. Na obloze bylo relativně dost bílých oblaků. Ačkoli bylo do značné míry zataženo, všechny oblaka byly nádherně bílé, ani stopy po šedých nebo modrých oblacích!

Výlet do Krkonoš v srpnu 2010 bez jediné čáry a přitom je k dispozici dobrých 500 snímků oblohy.

 

rok 2011

Únor 2011. Berlín. Fotek je velmi málo, ale ty, co mám, ukazují dokonale čistou oblohu, bez jediné čáry i bez jediného oblaku.

Jaro, Francouzské pobřeží. Těžké posoudit. Zajímavý trend je, že s postupujícími lety je obloha na dovolených stále hustší pokryta oblaky! Obloha má bílý zákal, takže jen těžko rozpoznat detaily. Podobně i na ostatních lokalitách výletu. Tyto fotky jsou nepoužitelné, téměř všude je z 90% zatažená obloha plná mraků.

Květen 2011. Oravský hrad. Obloha byla dokonale modravá, s výrazně bílými oblaky. Ani na jediné fotce není vidět kouřová stopa po letadlech.

Květen. Vysoké Mýto / Pardubice, ČR. Bez jediné čáry. Čistá sytě modrá obloha, bez jediného obláčku. V následující dny pouze pár klasických cirrus oblaků.

Červen 2011 – Slovinsko, Chorvatsko, Bosna, Makedonie: Čistá modravá obloha, ale v první dva dny jsou četných fotkách vidět sporadické kouřové čáry !!! Obloha je čistá, modravá, bez mraků a přes ni jdou například dvě tenké dlouhé čáry přes celou oblou. Objevují se sice na fotkách jen sporadicky, ale už tam jednoznačně jsou !!!! Bylo je vidět hlavně v první den na fotkách ze Slovinska. Chorvatsko, Bosna a Albánie mají oblohu čistou. Testovalo se tam něco ???

Léto – Západní Slovensko: Svetlobelasá obloha, ale žádné viditelné čáry.

(Prakticky na všech fotkách jasně dominují sněhově mraky na pozadí tmavší modravé oblohy)

Květen. Výlet Lovoš, ČR. Čisté nebe. Sice v jednom záběru byl náznak nějaké rovné oblačné stopy, ale nedalo se jednoznačně říci, že by to byl chemtrail. Ostatní fotky byly s čistou oblohou a navzdory blížícímu se bouřkovému fronty.

Léto, Praha, okolí letiště Ruzyně. Horké slunečné počasí, dokonale čistá obloha, bez jediné čáry.

Léto, výlet k Máchova jezera, severní Čechy. Čistá modravá obloha s množstvím typických letních bílých kupy oblaků. žádné čáry

(Zajímavé je, že na rozdíl od současnosti prakticky v žádné ze starších fotek nebylo vidět dvojitou vrstvu mraků, která je taková typická v posledních 2 letech!)

I druhý výlet do Krkonoš v srpnu 2011 je s čistou oblohou. I když v druhý den jakoby něco bylo nahoře na obloze v pozadí oblaků, ale nedá se to rozpoznat. To byl jediný den, kdy bylo venku polojasno.

Září 2011 – výlet hrad Hazmburk, ČR. Jsou tam! Modravá obloha, a na ní dvě přetrvávající čáry! Tedy abych to upřesnil. Někde na začátku výletu, kolem 14h je vidět na několika fotkách něco, co se podobá na dlouhý chemtrail. Pak je až po večer obloha krásně čistá. Podvečer na jedné fotce z hradu vidět v záběru letadlo s klasickou krátkou contrail. Jak to, že jedno letadlo zanechalo takovou dlouhou stopu a ostatní letadla ne? Počasí bylo poměrně horké. Zpětně mi to připadá jako jakýsi test technologie, jedno rozprašovací letadlo a vyhodnocení efektivity rozptylu.

Konec září 2011 – výlet hrad Košťálov. Dokonale čistá obloha, bez jediné čáry. Množství panorámovacích snímků zachycujících velké plochy oblohy!

 

rok 2012

2012 únor – série mrazových procházek po Praze, nafocené během asi 2 týdnů.

– v první den čistá obloha, bez jakékoli kouřové stopy. žádné oblaka

– druhý den fotky nad Kyjský rybníkem zachytili pár pásů. Četné oblaka. Je problém rozlišit klasické cirrus oblaka a letadlové stopy, ale pravděpodobně alespoň pár objektů pochází opravdu z letadel. Oblohu dost oslepuje sluneční protisvětlo. Oblaka mají mírně nafialovělé barvu, což na předešlých fotkách nebývalo.

– procházka jezero Džbán. Ačkoli některé objekty na obloze jsou zřejmě cirrus mraky, je tam několik tenkých linií, které by mohly být od letadel. Vodní nádrž Džbán je relativně blízko k letišti Ruzyně. Navzdory blízkosti letiště ale mnohé záběry ukazují čistou oblohu.

– procházka vodní nádrž Hostivař. Dokonale čistá modrá obloha.

2012 březen, přicházející jaro, Praha

– procházka v vedle Vltavě v Libni, pozorování vydrier. Na obloze četné záběry chemtrails! Také výrazný výskyt fialovosivých oblaků!

– procházka Císařský ostrov. Bez chemtrails, ale oblaka modrosivofialové.

– poloostrov Císařská louka: vidět jednu dlouhou čáru, s dlouhou dobou rozptylu alespoň 10 minut!

– výlet po Smíchovské a Barandovských skalách: dokonale čistá obloha.

– výlet po skalách Divokej Šárky: dokonale čistá obloha. Přitom je to doslova na dohled k letišti Ruzyně!

– veslařský ostrov: dokonale čistá obloha.

(Moje poznámka: působí to dojmem, jakoby začali práškovat poprvé v reakci na extrémně horké předešlé léto! Nevím, jestli náhodou toto nebyl ten rok, kdy bylo skoro stále zataženo a začátek léta byl velmi chladný a deštivého!)

Duben 2012, Praha Libeň, odpoledne. Hromada čar! Je sice pravda, že se výhled nachází přibližně ve směru letového koridoru k letišti Ruzyně, ale i tak to působilo dost nezvykle.

(Zajímavým fenoménem těchto fotek z jara 2012 je, že na nich obvykle nejsou ŽÁDNÉ mraky, to jest, zcela čistá obloha, a přes ni četné ČÁRY)

Léto – Chorvatsko. na několika fotkách je něco ne zcela jednoznačné, klidně to mohou být klasické cirrovité oblaka. Několik dny jsou s čistou modrou oblohou, mraky jsou stále bílé. Ale oproti předešlé fotoseriál z roku 2006 je tam na obloze vyšší výskyt různých vláskovitých rozmazaných oblaků.

Léto 2012, Bratislava. Obloha svetlobelasá, asi 30% oblohy pokryté bílými oblaky. Kouřové linie žádné. V některém záběru se ale objevilo něco, co připomínalo ty malé sivofialové oblaka.

Léto 2012, výlet Ještěd. Obloha sice má různé cirrovité mraky, ale žádné čáry po letadlech. Přitom mám záběr jednoho letadla s krátkou kondenzační stopou. Navzdory tvorbě zákalů a oblaků po obloze není vidět žádná chemtrails. A přitom cirrus oblaků je tam fakt mnoho.

Léto. Výlet na Milešovka. Totálně čistá obloha. Bez jediného oblaku i bez jediné čáry. Velmi horký den.

Srpen 2012. Výlet do Ústí nad Labem a na hrad Střekov. Žádné čáry, pouze bílé mraky.

Září 2012 – Botanická zahrada v Tróji, Praha. Žádné čáry.

2012 září – lesopark za Prahou-Letňany. Je tam náznak jedné dlouhé čáry, dokonce se zatáčkou. Ale ne moc zřetelné. Potom jistou dobu čistá obloha, pak další náznaky nevýrazných čar. Nad kopcem létalo malé sportovní letadlo s turisty, že by z toho? Každopádně několik osamělých čar tam fakt je. Působí to ale spíše dojmem jakýchsi opatrných testů rozptylu.

Prosinec 2012, Počernický rybník, P

Shrnutí:

Když jsem začal tvořit tento seznam, sám jsem netušil, co mi z něj vyjde. Jednotlivé případy se postupně začali seřazovat jako díly z puzzle a ukázaly velmi znepokojivý trend.

Na nejstarších fotografiích je vidět nádherně čistá, sytě modrá obloha s čistě bílými oblaky. Bílé mraky jsou jednoznačně světlejší, než modrá obloha v pozadí. Velmi často bývá čistá modrá obloha bez jediného mraku.

Kolem roku 2012 je vidět na fotkách, že obloha ani během letních veder nebývá Čistě. Je často potažena jemným bílým zákalem. Vypadá to, jakoby se něco testovalo v Západní Evropě a stopová množství toho pronikaly vzdušnými prouděním i do střední a jižní Evropy.

V roce 2014 začíná série velmi častých případů množství čar na čisté obloze, přičemž následně po nich se vždy obloha zakalí a zamračí. Poslední roky jsou typické velmi podivným počasím, kdy je velmi mnoho zamračených dnů, množství velmi temných ponurých dní, ale přitom skoro vůbec neprší a statistiky ukazují rekordní sucho.

Také je zajímavé, že tyto stavy oblohy plné chemtrails linií byly v roce 2014 pozorované hlavně z lokalit venkova, ale nad Prahou a Bratislavou nevyskytovaly skoro vůbec. Vypadá to, jakoby někdo záměrně obcházel lokality, kde sídlí místní elita.

Také jsem poprvé začal výrazněji vídat fenomén dvojité vrstvy oblaků. Jedna vrstva temných tmavě šedých oblaků ve výšce asi 800 metrů, druhá vrstva v podobě kovové světle barvy ve výši asi 3 kilometry.

Něco výrazně podivné se začalo dít na podzim 2014. Ve městě, kde jsem žil se objevil fenomén 4 měsíce trvající chřipkové epidemie. Všichni byli stále nemocní, pokašliavali, stačilo vyjít ven do města a člověk se vrátil s bolavým hrdlem. Doprovázeno to bylo zvláštními pocity únavy a problémů se soustředěním. Subjektivně jsem velmi často během té doby pozoroval něco, co jsem nazval pocit mokrého drásavé prachu v hrdle. Podobný fenomén se zmiňuje i zde u blogera z USA: https://diskuter.wordpress.com/2016/01/17/rozne-typy-chemtrails-a-ich-zdravotne-prejavy/ jako typy 3) „drywall dust type“ a 5) „Swampwater type“

Trend podivného počasí pokračoval i do roku 2015. Velmi často zamračená obloha s velmi temnými oblaky. Vícekrát se stalo, že v poledne bylo taková tma, že člověk musel pro čtení knihy zažehnout světlo.

Koncem roku 2015 mi do očí začal tlouci další velmi podivný fenomén a to neobvyklá barva oblak. Z minulosti jsem si pamatoval, že oblaka bývaly BÍLÉ. Oblaky posledních měsíců jsou ale šedé, někdy tmavošedé, někdy šedomodré, někdy výrazně tmavomodré, viděl jsem dokonce uprostřed dne oblaka s nádechem do hněda a viděl jsem i oblaka s nádechem šedo-fialovým. Jedno je na nich vždy společné. Jsou VÝRAZNĚ tmavší, než modrá obloha za nimi. Častokrát jsou ty oblaka velmi tenké, doslova průhledné a přestože prosvítá mezi jejich vlákna obloha nad nimi, jsou výrazně tmavší než obloha a připomínají spíše tmavošedý kouř. Dokonce i když má člověk slunce na zády, tak vidí, že oblaka jsou tmavší, než obloha za nimi. Není to tedy optický dojem ze stínu na oblaku. Někdy je dokonce vidět na obloze v těsné blízkosti oblaka odlišných barev, jeden je sněhově a druhý silně tmavě šedý.

Pokud se přece ráno neočekávaně objeví modrá obloha, zakrátko se na obloze objeví dlouhatánské bílé linie vytvářející velmi pravidelnou pravoúhlou mřížkovité strukturu. Dobře si to všímejte! Nejsou to náhodné linie, je to mřížka s pravidelnými rozestupy mezi čarami, jakoby chtěl někdo co nejefektivněji popraská určité území.

Je jedno, jestli je to reakce na nedávnou sérii extrémních veder v podobě snahy maskovat růst globálních teplot, nebo je za tím něco horší. Faktem je, že se vlády celou akci důkladně utaujujú před veřejností a to je důvod k vážné znepokojení!

Další články z rubriky chemtrails:

https://diskuter.wordpress.com/category/chemtrails/