Juliette Lewis – známá americká filmová herečka a zpěvačka

Juliette Lewis – známá americká filmová herečka a zpěvačka, při rozhovoru s Conan O´Brien dne 3. 9. 2004.

Hudebnice a herečka Juliette Lewis působí na hudební scéně již přes šest let, zůstává však nezávislou muzikantkou bez hudebního vydavatelství, které by jí dělalo reklamu. „Jsem nezávislá muzikantka. Nemám za sebou velké hudební vydavatelství, tak ani nejsem pod tlakem. Na druhé straně vám však vědí z vydavatelství udělat promo, co já nemám, takže moje budoucnost závisí hlavně od publika,“.

herečka Juliette Lewis
herečka Juliette Lewis

Muzikantka podle vlastních slov ráda využívá každou příležitost představit se v nové zemi a získat si dalších fanoušků, letos nevynechala ani slovenský festival Pohoda. „Jsem velmi ráda, když můžu navštívit nová místa, mohu tak dále rozšířit svou hudbu. Je to pro mě velmi důležité,“ dodala.

Lewis, která je držitelem několika filmových ocenění a má na svém kontě také nominaci na Oscara za drama Mys hrůzy (1991), sama sebe považuje především za muzikantku. „Často se mě ptají, jestli jsem víc herečkou nebo zpěvačkou. Já jsem však muzikantkou a autorkou písní a žiji tím každý den,“ uvedla. „Je snazší se soustředit na jednu postavu a filmový příběh. Co se týče hudby, tam si tvořím vše sama, živá vystoupení, psaní textů, snažím se, aby byli členové mé kapely stále motivováni, udržuji směr, jakým se pobíráme, je toho velmi hodně, „dodala hudebnice, kterou při psaní textů a skládání mj inspirují filmy italského režiséra Federica Felliniho.

Juliette Lewis – známá americká filmová herečka a zpěvačka
Juliette Lewis – známá americká filmová herečka a zpěvačka

Ostatní album temperamentní Lewis s názvem Terra Incognita (2009) produkoval latinsko-americký producent, textař, hudebník a kytarista americké skupiny Mars Volta Omar Rodríguez-López. Hudebnice má na svém kontě celkem čtyři studiová alba. Jako herečka se objevila například ve filmech Romeo krvácí (1993), Takoví normální zabijáci (1994), Od soumraku do úsvitu (1996), v komedii Rollerky (2009) a mnoha dalších. Mezi nejnovější snímky, ve kterých se představí, patří drama Conviction (2010) či romantická komedie The Switch (2010). Tu v USA uvedou v srpnu.