Kalifornské hlavní město Sacramento

Předpokládá se, že Los Angeles a San Francisco jsou dvě města, která si většina lidí nejprve spojuje s Kalifornií. Hlavním městem státu je však Sacramento, místo, které, stejně jako dvě slavnější města, nabízí spoustu dobrodružství.

Zde je několik tipů, které si při návštěvě rodiny nesmíte nechat ujít.

Sacramento
Sacramento

Zajímá vás americká historie a technický pokrok? Kalifornské státní železniční muzeum vám nabízí přesně to. V tomto muzeu najdete obnovené lokomotivy a vozy, z nichž některé jsou staré více než 150 let. To zahrnuje jak parní, tak dieselové lokomotivy.

V USA hrají lokomotivy zvláštní roli. Zejména před 100–150 lety, kdy cestování automobilem a letadly nebylo tak všudypřítomné, byly vlaky nejlepším způsobem cestování po Kalifornii i dalších částech Spojených států.

Sacramento
Sacramento

Přátelé umění si přijdou na své v Crocker Art Museum. Muzeum bylo postaveno před více než 140 lety a výstavu začal vystavovat bankéř Edwin B. Crocker. Muzeum ukazuje americké i evropské umělce. Není překvapením, že zde najdete díla umělců jako Georgia O’Keeffe, Maynard Dixon a Mel Ramos.

Pro fanoušky impozantní architektury doporučujeme návštěvu Governor’s Mansion nebo Státního historického parku Sutter’s Fort, který ukazuje život v 19. století a je důležitou součástí historie Kalifornie. Město má také vlastní filharmonický orchestr, Sacramento Philharmonic Orchestra, který v roce 2018 slaví 70. výročí.

Sacramento
Sacramento

Filmoví fanatici také mají co vzrušujícího objevit, například v divadle Crest, které poprvé otevřelo své brány v roce 1912 a nachází se na ulici K. Tower Theatre rozmazluje své návštěvníky artovým kinem a divadlo Guild, které bylo otevřeno v roce 1915, má pro něj svérázné kouzlo.

Hudební festival v Sacramentu a pohádkové město
Hudební festival v Sacramentu, dříve známý jako Sacramento Jazz Jubele, se koná každoročně o víkendu Memorial Day. Jazz je stále součástí programu, ale přátelé country, bluegrassu, R&B a rockabilly si určitě přijdou také na své.

Pokud hledáte zábavu, která osloví vaše mladší děti, vydejte se do města Fairytale Town. Zde mohou děti objevovat pohádky a učit se, jak ožívají. Samozřejmě, zcela vhodné pro děti, ale stále velmi podnětné pro vaši vlastní představivost. Park je snadno dostupný z I-5 a sjezd na Sutterville Road je jen co by kamenem dohodil od města Fairytale.

Sacramento je na vodě, což je skvělé pro objevování venku. Můžete si například užít procházku v přírodě, rybařit nebo se zúčastnit raftingu. Můžete také najít restaurace s nádherným výhledem a některými kulinářskými dobrodružstvími.

Sacramento nabízí spoustu zábavy a kultury, ale má také velmi přirozenou stránku. Návštěva tohoto města vám poskytne dobrý dojem z toho, co může Kalifornie nabídnout kromě filmových studií a startupů. Dává tedy smysl prozkoumat město autem z půjčovny.