Andrea Jenkins – městský obvod Minneapolis 8

Viceprezident Rady Andrea Jenkins zastupuje měststký obvod Minneapolis 8, který se nachází v jižní části centrálního Minneapolisu.

Andrea Jenkins - městský obvod Minneapolis 8
Andrea Jenkins – městský obvod Minneapolis 8

Andrea Jenkins se zapsala do historie v roce 2017 jako první afroameričanka s otevřenou trans žena, která byla zvolena do úřadu ve Spojených státech. Kromě toho, že zastupuje Ward 8 a je místopředsedkyní městské rady v Minneapolisu, je spisovatelkou, performerkou, básnířkou a transsexuálkou.

Andrea Jenkins je spisovatelka, performerka, básnice a transsexuální aktivistka. Je první afroameričankou otevřeně trans žena, která byla zvolena do úřadu ve Spojených státech. Jenkins se přestěhovala do Minnesoty, aby se zúčastnila univerzity v Minnesotě v roce 1979. Deset let pracovala jako odborná poradkyně pro vládu v okrese Hennepin. Jenkins pracovala jako zaměstnankyně v městské radě v Minneapolisu 12 let, než začala pracovat jako kurátorka projektu Transgender Oral History Project na Minnesotské sbírce Jean-Nickolaus Tretter Collection v gay, lesbických, bisexuálních a transsexuálních studiích.

Je držitelkou magisterského titulu v komunitním rozvoji na Southern New Hampshire University, MFA v tvůrčím psaní na Hamline University a bakalářských titulů v humanitních službách na Metropolitan State University. Je celostátně a mezinárodně uznávanou spisovatelkou a umělkyní, Bushovou kolegyní z roku 2011, která prosazuje práci transsexuálního začlenění, a držitelkou mnoha ocenění a stipendií. V roce 2018 absolvovala vedoucí pracovníky ve státní a místní správě na Harvardově univerzitě.