Biden, McConnell oslavuje v Kentucky zákon o investicích do infrastruktury ve výši 1,2 tis. USD jako „vzájemný úspěch“

Za McConnellova vedení Senátu  vzrostl státní dluh  o téměř 20 bilionů dolarů, nelegální imigrace pokračovala a reálné mzdy amerických pracovníků se nezvýšily. Obamacare byla uzákoněna v roce 2010. Velké banky byly zachráněny v roce 2008 a společnosti sociálních médií umlčely jednotlivce bez následků. V prosinci McConnell odhlasoval schválení další pomoci pro Ukrajinu o 45 miliard dolarů.
Za McConnellova vedení Senátu vzrostl státní dluh o téměř 20 bilionů dolarů, nelegální imigrace pokračovala a reálné mzdy amerických pracovníků se nezvýšily. Obamacare byla uzákoněna v roce 2010. Velké banky byly zachráněny v roce 2008 a společnosti sociálních médií umlčely jednotlivce bez následků. V prosinci McConnell odhlasoval schválení další pomoci pro Ukrajinu o 45 miliard dolarů.

Prezident Joe Biden a senátor Mitch McConnell (R-KY) ve středu společně oslavují schvánení finančně nákladného návrhu zákona o investicích do infrastruktury pro rok 2021 v Covingtonu v Kentucky.

McConnell, který – spolu s 18 dalšími republikánskými senátory – umožnil Bidenovi zaplatit 1,2 bilionu dolarů za infrastrukturu, pojede do svého domovského státu, aby oslavil s Bidenem legislativní úspěch v roce 2021. Dvojice bude zvláště chválit modernizace mostu Brent Spence Bridge, který překlenuje řeku Ohio od Covingtonu do Cincinnati ve státě Ohio.

Biden „přednese poznámky o tom, jak jeho ekonomický plán přebudovává naši infrastrukturu, vytváří dobře placená pracovní místa, která nevyžadují čtyřletý titul, a revitalizuje komunity, které zůstaly pozadu,“ oznámil Bílý dům .

McConnellovo rozhodnutí spolupracovat s Bidenovou administrativou na schválení zákona o infrastruktuře bylo velmi kontroverzní, i když následuje po vzoru McConnellovy  práce  proti konzervativcům v roce 2022.

„Proč Old Crow Mitch McConnell hlasoval pro strašlivý demokratický socialistický plán infrastruktury a přiměl ostatní ve své straně, aby udělali totéž, když nebyl schopen získat skvělý plán infrastruktury, který chtěl být předložen mnou a Republikánskou stranou? “ zeptal se  v listopadu bývalý prezident Donald Trump  .

Ale spojenci Senátu establishmentu ve středu obhajovali McConnellovo rozhodnutí spolupracovat s Bidenem. Senátní menšinový bič John Thune (R-SD) řekl Punchbowl News, že kompromis s demokraty je dobrý nápad.

„V době rozdělené vlády se snažíte najít věci, které můžete dělat společně,“ řekl k návrhu zákona o infrastruktuře. „A alespoň pro oba je to problém, který považují za společný úspěch.“

McConnell také obhajoval své umožnění Bidenově agendě.

„Jsem hrdý na svůj hlas,“  řekl McConnell a uznal, že masivní balíček byl „extrémně dobrý pro můj stát.“

Za McConnellova vedení Senátu  vzrostl státní dluh  o téměř 20 bilionů dolarů, nelegální imigrace pokračovala a reálné mzdy amerických pracovníků se nezvýšily. Obamacare byla uzákoněna v roce 2010. Velké banky byly zachráněny v roce 2008 a společnosti sociálních médií umlčely jednotlivce bez následků. V prosinci McConnell odhlasoval schválení další pomoci pro Ukrajinu o 45 miliard dolarů.