Mongolská a indonéská ministerstva zahraničí vedou online rozhovory

Mongolská a indonéská ministerstva zahraničí vedou online rozhovory
Mongolská a indonéská ministerstva zahraničí vedou online rozhovory

Dne 19. ledna 2022 se konalo online setkání mezi ministerstvy zahraničních věcí Mongolska a Indonéské republiky, uvádí Montsame.

Jednání vedli státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Mongolska N. Ankhbayar a generální ředitel odboru Asie, Tichomoří a Afriky Ministerstva zahraničních věcí Indonéské republiky pan Abdul Kadir Jailani.

Strany jednaly o možnosti provést některé aktivity, které byly kvůli pandemické situaci odloženy. Konkrétně bylo projednáno pravidelné zasedání smíšené komise mezi vládami Mongolska a Indonéské republiky a Podnikatelské fórum, které se bude konat v polovině letošního roku.

Mongolská strana v rámci své politiky rozšiřování vztahů a spolupráce se zeměmi asijsko-pacifického regionu potvrdila svůj závazek posílit politický dialog s Indonésií, důležitým členem ACEAN, a rozšířit spolupráci v oblasti obchodu, ekonomiky, investic , zemědělství, cestovní ruch, kultura a humanita.

Náměstek ministra Abdul Kadir Jailani připomněl, že nedávno bylo 65. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Mongolskem a Indonésií, a zavázal se posílit právní rámec vztahů a uzavřít odpovídající dohody o právní pomoci občanům. Indonéská strana se také vyjádřila, že vyšle svou delegaci do Mongolska a vynaloží úsilí na urychlení spolupráce.