Philip Morris utratí na Filipínách 8,8 miliardy za nekuřácké produkty

Velký výrobce cigaret Philip Morris International (PMI) se chystá utratit přibližně 8,8 miliardy PPI na podporu výroby nekuřáckých produktů na Filipínách.

Společnost PMI uvedla, že investice – ekvivalentní 150 milionům dolarů – pokryje expanzní křídlo továrny její filipínské jednotky Philip Morris Fortune Tobacco Corp. Inc. (PMFTC) v Tanauan City, Batangas.

Expanze bude vyrábět speciálně navržené zahřívané tabákové tyčinky pro nekuřácké produkty a vytvoří 220 pracovních míst pro místní obyvatele, přičemž komerční výroba bude zahájena v posledním čtvrtletí roku 2023.

„Jsme hrdí na to, že můžeme investovat do cesty země konečně zbavit společnost cigaret tím, že těm, kteří by jinak kouřili, poskytujeme lepší alternativy a zároveň pomáháme vytvářet příjmy pro vládu a příležitosti k obživě pro lidi,“ řekl prezident PMFTC Denis Gorkun. v e-mailovém prohlášení.

Společnost PMFTC zavedla v roce 2020 systém pro zahřívání tabáku IQOS s využitím své patentované technologie HeatControl, která zahřívá tyčinky naplněné tabákem a uvolňuje aerosol na vodní bázi.

Společnost PMI na začátku roku oznámila rozšíření své filipínské stopy prostřednictvím nového globálního centra obchodních služeb – PMI Business Solutions (Philippines) Inc. nebo PBS – v Manile, jeho druhém místě na světě po centru v polském Krakově.

„Filipíny byly vybrány jako strategické místo kvůli rozmanitosti talentů a dostupnosti v zemi, které by nám umožnily spustit nové schopnosti pro transformaci napříč PMI,“ řekl tehdy prezident PBS Sharmini Krishnan.

Ministerstvo obchodu a průmyslu (DTI) minulý měsíc uvedlo, že připravuje prováděcí pravidla a předpisy (IRR) zákona o vape, který v podstatě reguluje výrobu a prodej vape a tabákových výrobků. —NB, GMA News