Raketová palba, nepokoje a hořící popelnice v Berlíně: policie uvádí nové podrobnosti o podezřelých

Po silvestrovských nepokojích stojí před poškozenou obytnou budovou v berlínské čtvrti Neukölln vyhořelý autobus
Po silvestrovských nepokojích stojí před poškozenou obytnou budovou v berlínské čtvrti Neukölln vyhořelý autobus

Nepokoje na Silvestra v Berlíně uvrhly velké části Německa do zmatku. Policie zveřejnila podrobnosti o podezřelých – a jejich národnosti.

Berlín – Rakety létající bokem, hořící popelnice a elektrické skútry – a zranění členové záchranných složek v důsledku útoků: V Berlíně a v mnoha dalších oblastech Německa došlo na Silvestra 2023 k masivním nepokojům, které vyvolaly pobouření mezi veřejností , záchranné služby, média a tedy i politika

Po novoročních nepokojích v Berlíně nyní policie zveřejnila informace o podezřelých, kteří údajně proměnili Silvestra v přemíru násilí. Na dotaz úřady uvedly, že v souvislosti s nepokoji bylo na různých místech hlavního města (včetně okresu Neukölln) zatčeno 145 lidí. Všichni však byli propuštěni .

Silvestrovské nepokoje v Berlíně: podezřelí pochází z 18 různých států

Ve skupině podezřelých, kterou podle policejních informací tvoří 18 různých národností, docházelo zpočátku k chybnému dvojímu započítání, nyní se však počet lidí ze 159 snížil. 45 lidí má německé občanství , 27 má afghánský pas a 21 podezřelých z výtržníků pochází ze Sýrie. Jedná se o největší jednotlivé skupiny a pět procent zatčených tvoří ženy a zbytek muži.

Poté, co se incidenty v Berlíně staly známými, došlo k kritice, zejména ze strany Unie. Podle hlavy bavorského státu se místo politického vedení státu vyvinulo v „chaotické město“ .

Berlín: 355 procedur kvůli Silvestru – nepokoje rozžhavily debatu o integraci

Kvůli silvestrovským nepokojům v Berlíně bylo nyní zahájeno 355 řízení – např. za porušení veřejného pořádku, žhářské trestné činy, odpor proti strážcům zákona a nebezpečné ublížení na zdraví. Příslušný věk zatčených osob se podle berlínské policie stále vyhodnocuje.

Na Silvestra byly někdy masivně napadány záchranné a záchranné složky. V některých případech musela být nasazena policie, aby ochránila hasiče před útoky při hašení požárů. Jen v hlavním městě bylo zraněno 33 záchranných složek. Nepokoje na Silvestra, které kromě Berlína zaznamenaly i v dalších městech Německa, nevyhnutelně (znovu) rozpoutaly debatu o migrační politice posledních let ( komentář ).