Řečtí scientologové říkají: „Co víte o drogách, vás může ochránit“

Přinášet pravdu o drogách athénským rodinám

Dobrovolníci z aténské pobočky Nadace pro svět bez drog mají prvořadý účel: zachraňovat životy šířením pravdy o drogách.

Dobrovolníci ze Světa bez drog z Athénské Scientologické církve přinášejí pravdu o drogách do oblastí města s vysokou návštěvností
Dobrovolníci ze Světa bez drog z Athénské Scientologické církve přinášejí pravdu o drogách do oblastí města s vysokou návštěvností

Řídí je to, co sami pozorovali: že drogy škodí společnosti tím, že ničí životy, otupují produktivitu a zvyšují kriminalitu.

Skupina sponzorovaná Scientologickou církví v Aténách přináší své poselství do oblastí s vysokým provozem v okolí města. Distribuují brožury Nadace Pravda o drogách, které obsahují krátkodobé a dlouhodobé účinky 14 nejčastěji zneužívaných drog včetně alkoholu.

Kromě brožur vytvořila Nadace pro svět bez drog veřejná oznámení a celovečerní dokument, ve kterém bývalí narkomani sdělují chladnou a tvrdou pravdu o účincích těchto látek.

Dobrovolníci povzbuzují každého, kdo chce pomoci mládeži, aby je oslovil a chránil je pravdou o drogách. Foundation for a Drug-Free World to velmi zjednodušila vytvořením řady bezplatných E-kurzů , které zahrnují informace z brožur a audiovizuálních materiálů. Tyto kurzy jsou nabízeny ve 20 jazycích včetně řečtiny.

Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) uvádí, že „za každý dolar vynaložený na prevenci lze ušetřit nejméně deset na budoucích zdravotních, sociálních a zločinných nákladech“. Dopad protidrogové výchovy a preventivních programů však přesahuje peněžní srovnání. Jak dodává UNODC, strategie protidrogové prevence přispívají ke „zdravému a bezpečnému rozvoji dětí a mládeže, aby si uvědomili svůj talent a potenciál a stali se přínosnými členy své komunity a společnosti“.

Scientologické církve podporují Nadaci pro svět bez drog . Humanitární a scientologický zakladatel L. Ron Hubbard napsal: „Výzkum ukázal, že jediným nejničivějším prvkem přítomným v naší současné kultuře jsou drogy.“

Humanitární skupiny a jednotlivci, kteří přijali iniciativu Nadace Pravda o drogách, jsou uvedeni v epizodách původní série Voices for Humanity na Scientologické síti. Od České republiky po Indii a od Kolumbie po ulice Los Angeles, program promlouvá k mládeži po celém světě.

Scientologická televize se vysílá na DIRECTV Channel 320 a lze ji streamovat na Scientology.tv , v mobilních aplikacích a prostřednictvím platforem Roku, Amazon Fire a Apple TV. Od uvedení speciální epizody s představitelem scientologického církevního vůdce pana Davida Miscavigea byla Scientologická síť zhlédnuta ve 240 zemích a územích po celém světě v 17 jazycích.