Shaheen, Rubio znovu předkládají zákon, který zastaví TSP v investování federálních zaměstnaneckých důchodových úspor v Čínské lidové republice

Shaheen vedl kroky Senátu k potlačení stále agresivnějšího a expanzivnějšího režimu Xi**

(Washington, DC) – Americká senátorka Jeanne Shaheen (D-NH), vysoce postavená členka senátního výboru pro zahraniční vztahy , se připojila k senátorovi Marcu Rubiovi (R-FL), aby znovu zavedli zákon o ochraně daňových poplatníků a spořitelů (TSP) s cílem zastavit zákon. přesouvání penzijních úspor členů služeb a federálních zaměstnanců do státem sponzorovaných čínských společností přímo financujících Čínskou lidovou republiku.

„Čínská lidová republika by neměla těžit z důchodových účtů amerických vládních zaměstnanců a členů služeb. Je nebezpečné podporovat společnosti, které ohrožují zájmy Spojených států a našich spojenců, a bylo by to obzvlášť hrozné dělat s těžce vydělanými úsporami federálních pracovníků, včetně naší vojenské a civilní pracovní síly,“ řekl senátor Shaheen . „Jsem hrdý, že se opět připojuji k senátoru Rubiovi v této dvoukomorové, dvoustranné legislativě, abychom zajistili, že to nebude pokračovat, a jsem rád, že naše legislativa nyní rozšiřuje tento zákaz na protivníky, jako je Rusko, Írán a Severní Korea, abychom vyslali jasnou zprávu o tom, jak USA charakterizují Xiovo chování a herce, se kterými se spojuje.“

Legislativa zakazuje TSP investovat do společností kotovaných na burzách v dotčené zemi, se sídlem v dotčené zemi nebo podstatně kontrolovaných dotčenou zemí. Identifikuje země vzbuzující obavy na základě každoročního hodnocení hrozeb Úřadu ředitele národní zpravodajské služby. Těmito zeměmi jsou Čína, Írán, Severní Korea a Rusko.

Senátor Shaheen je lídrem v Senátu v boji proti stále více konkurenčnímu a agresivnějšímu režimu Xi. Shaheen je předsedou podvýboru pro obchod, spravedlnost, vědu a související agentury a zajistil důležitá ustanovení v historickém zákonu o vytváření užitečných pobídek k výrobě polovodičů (CHIPS) a zákonu o vědě z roku 2022 , který byl podepsán v loňském roce. Historická legislativa rozvíjí americkou politiku zaměřenou na strategické, ekonomické a diplomatické nástroje pro globální strategii, která Spojeným státům umožní čelit výzvám, které Čína pro Spojené státy představuje. Začátkem tohoto roku Shaheen představil zákon o ochraně amerického kapitálu, dvoustranná legislativa, která by vyžadovala, aby americké ministerstvo financí každoročně podávalo Kongresu zprávu o finanční expozici Spojených států vůči Číně. Shaheen dříve vedl Transatlantic Telecommunication Security Act (TTSA), který by posílil evropskou telekomunikační infrastrukturu a čelil čínskému vlivu tím, že by pomohl klíčovým spojencům v regionu vybudovat sítě 5G. Shaheen slouží jako čestný spolupředseda komise Global Tech Security Commission , která se snaží vyvinout globální strategii technické bezpečnosti, která chrání svobodu přijetím důvěryhodné technologie. Shaheen se také připojil k legislativě obou stran, Čínské velké strategické komisi,který by vytvořil Velkou strategickou komisi Číny, která by Čínu pohnala k odpovědnosti za její pokusy podkopat mezinárodní normy.