Továrna na výrobu plných válcovaných kol pro kolejová vozidla

Indie staví největší továrnu na plná válcovaná kola v Asii na kolejová vozidla.

Továrna na výrobu plných válcovaných kol pro kolejová vozidla
Továrna na výrobu plných válcovaných kol pro kolejová vozidla

Společnost Indian Railways (IR) podepsala smlouvu s konsorciem Ramkrishna Forgings a Titagarh Wagons na výstavbu nového zařízení, které bude mít kapacitu na výrobu 200 000 pevných válcovaných kol ročně, uvádí železniční časopis Railway Supply s odkazem na Rollingstock .

Společný podnik plánuje investovat 10 miliard INR (120,9 milionu USD) do vytvoření výrobního závodu, přičemž výroba by měla být zahájena v roce 2025. Podle podmínek smlouvy bude továrna dodávat IR s 80 000 koly ročně po dobu 20 let. , celkem 1,6 milionu kol pro různé typy kolejových vozidel.

Očekává se, že továrna bude vyrábět kola pro elektrické vlaky Vande Bharat a také pro kolejová vozidla vysokorychlostní linky Bombaj-Ahmedabad, která je v současné době ve výstavbě.

V současné době se plná válcovaná kola v Indii vyrábějí ve dvou továrnách v Bangalore a Bela, ale jejich výrobní kapacity nestačí pokrýt rostoucí poptávku.

V roce 2022, poté, co IR zajistila významné kontrakty na dodávky kolejových vozidel, byl učiněn pokus o zavedení výroby plných válcovaných kol v továrně Ramkrishna Forgings. Investice do zařízení se však ukázaly jako neúčinné.