Univerzita říká ženám, aby nevolaly policii na sexuální delikventy – migranty, protože je to rasistické

Podezřelý už týdny sexuálně obtěžuje studentky v kampusu berlínské Svobodné univerzity
Podezřelý už týdny sexuálně obtěžuje studentky v kampusu berlínské Svobodné univerzity

Policie vzdoruje radám a vyzývá oběti, aby je kontaktovaly.

Univerzita v Berlíně řekla ženám, které jsou opakovaně obtěžovány migrujícím sexuálním delikventem, aby nevolaly policii, protože to může být považováno za rasistické.

Podezřelý už týdny sexuálně obtěžuje studentky v kampusu berlínské Svobodné univerzity, ale levicový všeobecný studentský výbor (AStA) je vyzval, aby neupozorňovaly úřady.

Noviny Morgenpost informovaly o e-mailu, který skupina rozeslala studentům, v němž se uvádí, že ženy by se měly mít na pozoru před projevem rasismu a vystavením sexuálního delikventa riziku.

„Rádi bychom poukázali na to, že policejní operace pro lidi postižené rasismem jsou obecně spojeny se zvýšeným rizikem policejního násilí,“ uvedl e-mail s tím, že většina policistů „není dostatečně vyškolena v řešení psychologicky výjimečných situací“.

„Proto jsou takové střety často ‚zbytečným použitím síly eskalovány‘,“ dodalo prohlášení.

Morgenpost uvedl, že univerzitní e-mail uvedl, že „zájem je zde zjevně menší o potenciální oběť než o pachatele“.

Místo toho, aby zavolali policii, dopis říká, že by studenti měli místo toho kontaktovat bezpečnostní službu univerzity nebo sociálně psychiatrickou službu.

„Ten druhý však může zadržet jednotlivce pouze s jejich souhlasem, a proto je to neužitečný návrh,“ uvádí Remix News .

„Navzdory zásahu se zdá, že sexuální delikvent odolává jakýmkoli pokusům změnit své způsoby. Mezi studenty a údajným sexuálním delikventem podle všeho došlo nejméně k jednomu rozhovoru, ale neprojevil žádnou ochotu přestat obtěžovat ženy.

Berlínská policie na příběh reagovala tím, že ženy vyzvala, aby jim zavolaly, pokud se nebudou cítit bezpečně.

„Každý, kdo je v nebezpečí nebo postižený trestným činem nebo se dozví o nouzové situaci druhých, by neměl dovolit, aby ho nic a nikdo zastavil v jednání. Zavolejte nám – volejte 110! Jsme tu pro vás,“ napsalo na Twitteru policejní oddělení.

Takové chování není nic nového v Německu, které v posledním desetiletí přijalo miliony migrantů, z velké většiny mladých mužů, z Blízkého východu a severní Afriky.

Po masovém obtěžování žen v Kolíně nad Rýnem muži migranty na Silvestra 2015 místní feministická skupina neslavně zareagovala návštěvou městského centra pro migranty a rozdáním květin žadatelům o azyl.

Vlna nepokojů zasáhla 31. prosince loňského roku také Berlín, i když mimo město samotné média tento příběh stěží pokryla.