Útok na naše práva a svobody

Útok na naše práva a svobody
Útok na naše práva a svobody

„Útok na naše práva a svobody.“
Minulý týden (dne 19.1.2021) zasedala poslanecká sněmovna a rozhodovala o „konečném řešení občanů s jiným názorem“.
Ministr Hamáček za podpory premiéra podruhé protlačil do sněmovny zákon o likvidačních pokutách a postizích podnikajících osob a právnických osob, které si dovolují porušovat protiústavní nařízení vlády.
Poprvé poslancům Senát vzkázal své NE, a to jednoznačnou většinou. Podruhé už možnost mít nebude. Pokud poslanci opět ve většině 101 hlasů schválí tento destruktivní zákon, čeká už jen souhlas prezidenta a to vím, jak dopadne.
A jak to bylo dnes? Poslanecká sněmovna se poprvé do začátku druhé vlny covidu setkala v hojném počtu.
Na všech předešlých schůzích se dámy a pánové sešli v počtu od 79 do 103 kusů. Ale dnes jich přišlo rovných 164.
Při důležitém hlasování o prodloužení nouzového stavu dorazilo poprvé i pod druhé jen 103 poslanců a 57 z nich nás poslalo do další bídy.
Jak je tedy možné, že i přes dohodu o poloviční účasti poslanců na jednání ( covid opatření), jich je tam najednou 164?
Je to snadné, pro přehlasování veta Senátu musí hlasovat nadpoloviční většina všech poslanců – 101 vládních ANO, komunistů a ČSSD.
Co nám tedy vzkázali naši zákonodárci? Pokud hlasujeme o důležitých zákonech, stačí nás polovina. Pokud vás chceme zastrašit, zničit, pokořit, přijde nás většina.
Dnes se jim to málem povedlo. Vládní strana ANO se svojí věrnou partou komunistů neměla však nadpoloviční většinu. Zatáhli tedy za záchranou brzdu a tou je odročení projednávání. Na to také potřebovali nadpoloviční většinu, ale nebylo kde brát. A kdo jim tedy pomohl?
Ke komunistům, poslancům ANO a ČSSD se připojili Piráti‼️ Strana, kde předseda Bartoš proklamuje níže napsaná slova.
„Jsme jediná strana nespojená se skandály, korupcí, byrokracií. Jsme tu osm let. Hájíme svobodu, přinášíme čerstvé nápady a nebojíme se říkat, co si myslíme.“

Ano, stále hovořím o roce 2021.
Pokud tedy zítra (20.1,2021) přijdou do práce poslanci ve většině a premiér si pohlídá záškoláky, máme po 32 letech na světě první likvidační zákon, který je namířen na svobodu slova, svobodu podnikání, svobodu pohybu, svobodu shromažďování.
Takže se všichni připravte, na represe policie. Rouška 50 tis., po večerce 50 tis., pivo v hospodě 50 tis. hospodský 3 mil. Nemáš, skončíš v exekuci.
Totalita se nenápadně vkrádá do našich domovů. K ohnutým páteřím přibude strach. Strach z naší vlády, z naší policie. Práskači budou mít žně, policie dostane zpět tvrdý nástroj represe.
Vážení ministři, poslankyně, poslanci, vaší základní povinností je střežit svobody a práva vašich voličů. Pokud tak nečiníte, nebo jen přihlížíte devastaci těchto hodnot, věřte, že lid se proti vám obrátí.
Od nás zasílám vzkaz jednoznačný, nevzdáme se.
Jakub Olbert a Jirka Janeček

Zde naleznete sněmovní tisky a doporučujeme přečíst si navrhované změny 1111/0

Sněmovní tisk 1111/0, část č. 1/4
Novela z. o krizovém řízení

Soubory sněmovního tisku

Návrh zákona včetně důvodové zprávy
t111100.pdf (Dokument PDF, 75 KB) t111100.docx (Dokument DOCX, 22 KB)
Platné znění s vyznačením změn
t1111a0.pdf (Dokument PDF, 78 KB) t1111a0.docx (Dokument DOCX, 30 KB)

Rozesláno poslancům