Psychoaktivní léky, které se předepisují dětem po celém světě

Psychoaktivní léky, které se předepisují dětem po celém světě, včetně České republiky, vydělají farmaceutickým firmám 3,62 miliard eur ročně. Psychiatrie neumí předvídat nepříznivé vedlejší účinky na dětech, protože nevědí, jak jejich léky fungují. Na rozdíl od medicíny, psychiatrie nemá žádné laboratorní testy, rentgeny či jiné vyšetření, které by dokázali určit, že chování člověka, které se vymyká normálu, je skutečná nemoc, která prý údajně vzniká v mozku.

Psychoaktivní léky, které se předepisují dětem po celém světě
Psychoaktivní léky, které se předepisují dětem po celém světě

Není v pořádku, pokud si chce někdo vytvořit takový podvodný byznys. A je výslovně nepřípustné, když se takový podvod uplatňuje na dětech a nic netušící pacientech, kteří by k takové „léčbě“ nikdy nedali souhlas, kdyby věděli, co bude jejím výsledkem. Více než 20 milionů dětí na světě užívá psychoaktivní léky.

172 mezinárodních regulačních agentur pro léčiva vydalo varování, že antidepresiva, antipsychotika a psychostimulační léky způsobují vážné nežádoucí účinky: násilné chování, otupělost, depresi, nevraživost, selhání jater, zástavu srdce, psychózu, záchvaty, bludy, zpomalení růstu, sebevražedné myšlenky, sebevraždy, vraždy a náhlou smrt.

Psychoaktivní léky jako antidepresiva a antipsychotika se předepisují už i dětem mladším 10 let. I na Slovensku se setkáváme s případy dětí, které užívají například CONCERTA, aby se „lépe soustředili“ ve škole, tzv. ADHD. Jeden současný případ jsme zaznamenali v Brně, kde se 8-leté holčička stěžovalo své doučovateľke na bolesti hlavy, svědění těla a noční můry, přičemž se zjistilo, že tento methylfenidát užívá už 6 měsíců jen proto, aby se lépe soustředila. To znamená, že toto dieta užívá drogu, jejíž farmakologický účinek je podobný kokainu, zcela legální, předepsanou někým, kdo ani neví, co jí může v životě způsobit a jak jí může zničit život. Concerta a jiné psychoaktivní léky pro děti se spojují i ​​s případy náhlého úmrtí u dětí.

O praktikách farmaceutických firem a způsobu, jak se schvalují psychiatrické léky, nás informuje z první ruky pan John Virapen, který pracoval jako generální ředitel pro jednu z největších farmaceutických firem na světě ELI LILLY ve Švédsku. Své zpovědi publikoval v knize „Nežádoucí účinek: smrt?“, Která se na Slovensku okamžitě ujala na trhu a stala se bestsellerem. V rámci kampaně Občanské komise za lidská práva zavítá na Slovensko i John Virapen, aby jako hlavní host na konferenci v Košicích dna 22.května přiblížil lidem právě tuto problematiku.

Je důležité, aby rodiče, učitelé, rodiny a příbuzní byli správně informováni o nebezpečích psychoaktivních léků, a věděli, co se stane, když dají předepsané „léky“ svým nejcennějším a nejzranitelnějším – dětem. Psychoaktivní léky, ve skutečnosti drogy, nepatří do těla žádného dítěte a rovněž ani do těla dospělého člověka. Odpověď je velmi jednoduchá: dali byste
5-letému dítěti heroin? Nedaly. Nedali byste mu ani jen kávu či cigarety. Tak proč to psychiatři dělají? Co se stalo s našimi vládami, že dovolují, aby se lidé v této společnosti legálně drogovali?

Získejte fakta. Přijďte na výstavu o psychiatrii, kde se dozvíte o její historii, jak se dostala k moci a jejích plánech sociální kontroly společnosti jako politického nástroje, kterým je.