Supermarkety ve Velké Británii zavádějí omezení nákupu určitých produktů na základě nových opatření kvůli COVID-19

Supermarkety ve Velké Británii začaly ukládat omezení nákupu řady zboží, aby se zabránilo nedostatku, uvedly britská média.

Zejména řetězec supermarketů Tesco nyní umožňuje jedné osobě zakoupit nejvýše tři balíčky z následujících sérií zboží: mouka, těstoviny, toaletní papír a dezinfekční ubrousky.

Humor u některých produktů vyvolávají nová opatření oznámená začátkem tohoto týdne kvůli koronaviru. Místní obyvatelé se obávají druhého „uzamčení“ – situace, ve které se zastaví společenský život.

Ve čtvrtek Spojené království zaregistrovalo nejvyšší nárůst nových případů koronaviru COVID-19 v zemi od začátku pandemie – za 24 hodin bylo v zemi zjištěno 6,6 tisíce nových případů. O den dříve to bylo 6,1 tisíce.

Tento týden předseda vlády Boris Johnson vyzval Brity, aby „projevili disciplínu a odhodlání“, aby se vyhnuli druhému možnému národnímu zablokování kvůli COVID-19.

Johnson mezitím dříve oznámil zavedení nových omezujících opatření v Anglii pro boj s koronaviry, zejména nutnost převést pracovníky kanceláře na dálkovou práci a zákaz hospod, barů a restaurací po 22:00.

Celkový počet případů koronaviru ve Velké Británii přesahuje 416 tisíc, 41,9 tisíce infikovaných zemřelo.