Mercedes Austin – Mercury Mosaics

Ambicí Mercedes Austin je přinést lidem více barev. Kdysi umělkyně bojující s penězi začala obchodovat s mozaikami z keramických dlaždic, s kapitálem, který vydělala prodejem své sbírky vzácných jazzových CD. Nyní je její úspěch inspirací pro další umělce. Její pec První na keramiku byla financována vratkou přeplatku na daních.

Mercedes Austin - Mercury Mosaics
Mercedes Austin – Mercury Mosaics

Její firma Mercury Mosaics začala svojí činnost v uměleckém studiu Mercedes Austin. Ranou kariéru strávila prací v Itálii v dílně, kde se ručně vyráběly dlaždice. Pak se její podnikatelský duch naplno rozjel.

Hnací silou její firmy Mercury Mosaics je vytrvalé přesvědčení: že umělec by neměl být nucen hladovět, aby vytvořil svá mistrovská díla.

Podnikání se rozběhlo a Mercedes brzy dohlížela na dva tucty zaměstnanců pracujících v její továrně o rozloze 15 000 čtverečních stop, jednu firem z mála firem na světě kde, se dlaždice stále vyrábějí jen ručně. Mezi její klientelu patří některé z největších světových společností od Googlu a Amazonu po Disney a Starbucks. Ale bez ohledu na to, jak se podnikání rozšiřuje, zůstává věrná své rané ambici – umožnit umělcům vyjádřit svou kreativitu a vydělat si na živobytí, to vše při současném uvádění nádherných mozaik do každodenního života lidí. Její motto je: „Chceme být na pozadí vašeho života.“