Evropské akciové trhy nacvičují zotavení po sérii podnikových rozvah v regionu

Evropské akciové trhy ve čtvrtek ráno fungovaly většinou s mírným nárůstem, nacvičovaly zotavení ze včerejších ztrát, zatímco investoři tráví rozvahy řady velkých společností a bank v regionu.

V Amsterdamu akcie ArcelorMittal vzrostly o 2,8 % ve výše uvedené době, po zveřejnění čtvrtletních výsledků. Přestože ocelářský gigant zaznamenal v posledních třech měsících roku 2023 větší ztrátu, než se očekávalo, jeho EBITDA byla mírně nad očekáváním.

Francouzské banky zase měly v Paříži smíšenou výkonnost, rovněž v důsledku bilancí. Akcie Crédit Agricole klesly o 5,7 %, zatímco Société Générale vzrostly o 0,40 %.

Na anglickém trhu akcie Unileveru vzrostly o více než 3 %, poté, co anglo-nizozemská nadnárodní společnost v roce 2023 vydělala více, než se očekávalo.

V Kodani akcie Maersku klesly téměř o 3 %, poté, co dánský lodní gigant pozastavil zpětné odkupy akcií, aby zachoval hotovost v době nejistoty v Rudém moři, kde byly lodě neustálým cílem útoků souvisejících s konfliktem na východě.

V den bez ukazatelů v Evropě budou investoři v nejbližších hodinách sledovat komentáře ředitelů Evropské centrální banky (ECB), Bank of England (BoE) a Federálního rezervního systému (Fed, americká centrální banka). Přetrvávají pochybnosti o tom, kdy budou moci velké BC začít snižovat své základní úrokové sazby.

Londýnská burza vzrostla o 0,22 %, pařížská o 0,65 % a frankfurtská burza o 0,20 %. Ti v Miláně a Madridu zaznamenali nárůst o 0,23 % a 0,46 %. Výjimečně Lisabon klesl o 0,55 %.