Co je ideální scientologická církev – „ideální org“?

Nové scientologické církve se nyní objevují vlevo, vpravo a uprostřed, s novými a poměrně působivými budovami, které se plánují a staví ve městech po celém světě. Příkladem toho je nová scientologická církev v Pasadeně v Kalifornii.

scientologická církev v Pasadeně v Kalifornii
scientologická církev v Pasadeně v Kalifornii

Scientologové tyto budovy nazývají „ideální orgy“ nebo ideální scientologické organizace. Co to znamená – „Ideální Org? Původ tohoto termínu je z eseje, formálně přijaté jako církevní politika, kterou L. Ron Hubbard napsal nazvanou „Ideální org“ (text, který si kdokoli může přečíst ze svazků Scientology Management Series, které jsou dostupné v mnoha knihovnách po celém světě). světě, stejně jako v jakékoli scientologické církvi) V tomto politickém dopise pan Hubard nastiňuje všechny funkce a činnosti, které by měla každá Scientologická církev vykonávat, a také odpovědnost, kterou by církev převzala za svou obecnou oblast. Nazývá ji „ideální“ organizace, protože představuje ideál, se kterým se může srovnávat jakákoli scientologická organizace, a ke kterému se pak každá organizace může podívat a zjistit, v jakých oblastech dobře měří a kde se musí zlepšit.

Tyto scientologické církve (jako Zakládající scientologická církev ve Washingtonu, D.C. na obrázku výše) mají mnoho funkcí, které jim umožňují převzít tak všeobjímající odpovědnost.

Některé z bodů, které pan Hubbard vyjmenovává ve své eseji The Ideal Org, jsou následující:

„Mělo by dostatek prostoru pro školení, zpracování a správu bez nedostatku prostorů.“ – LRH

Jeden společný rys, který najdete v tomto novém druhu scientologických organizací, je o něco více prostoru. Například nová scientologická církev ve Washingtonu, D.C. má rozlohu zhruba 49 000 čtverečních stop a nahrazuje a rozšiřuje dřívější církev o rozloze 17 000 čtverečních stop, z níž scientologové D.C. upřímně vyrostli. Na těchto fotografiích Scientologických budov v Quebecu, Bruselu a Mexico City můžete vidět prostornou povahu dalších nových scientologických církví.

Pan Hubbard pak pokračuje, aby definoval všechny další hlavní rysy, které by se daly očekávat v ideální scientologické církvi, až po to, jak by církev měla kontaktovat své farníky, až po extrémní kompetence, s nimiž by církev školila nové poradce. bystrost zaměstnanců při vykonávání své práce a vynikající výsledky, kterých by organizace dosahovala. On říká:

„Taková ideální organizace by byla postavena tím, že by člověk vzal to, co má, a krok za krokem by budoval a uhlazoval; zapichování a ovládání každé z jeho funkcí, přičemž každá z jeho divizí dělá stále více a více své plné práce lépe a lépe.“ – LRH

To je důvod, proč jsou tyto nové ideální budovy tak zásadním krokem k vytvoření scientologické církve, která převezme celou šíři své plné odpovědnosti za svou komunitu. Dříve, v církvích, které byly příliš malé na to, aby vyhovovaly všem funkcím plné Scientologické církve, nebyly činy, k nimž měla církev dělat, schopny dojít k uskutečnění. Ale s tímto novým druhem kostelů – postavených s rozsáhlými kaplemi, panely, které nové lidi seznamují s tématem scientologie, seminárními místnostmi a zařízeními, které osloví komunitu s protidrogovou výchovou, programy pro lidská práva a podobně – nyní tyto církve mohou skutečně začít expandovat do stěžejní role pomoci své komunitě, o kterou jejich štáby a farníci vždy usilovali.

Níže je uveden seznam nových ideálních scientologických církví po celém světě s fotografiemi každé z nich a s tím, jak se s nimi spojit:

Austrálie: Scientologická církev v Melbourne
Belgie: Bruselská pobočka Scientologických církví pro Evropu
Kanada: Scientologická církev de Quebec
Německo: Scientologická církev  Berlin
Itálie: Scientologická církev Řím